Seviye Ölçüm Cihazları

Sülfürik Asit(H2SO4) Seviye Ölçümü


Kimyasal formülü H2SO4 olan sülfürik asit berrak ve tortusuz görünümlü kütlece %98 lik çözeltisi halinde aside dayanıklı malzemeler içinde muhafaza edilen ve atık su arıtma proseslerinde pH düşürücü olarak kullanılan bir kimyasaldır. Atıksu arıtma tesislerinde hidroklorik asitle aynı amaçla kullanılmaktadır. Kuvvetli bir inorganik asit olan sülfürik asitle çalışılması sırasında gerekli olan koruyucu önlemler alınmalıdır.

Hangi konsantrasyonda olursa olsun, gözlerle teması tehlikelidir. Derişik sülfürik asit gayet kaşındırıcı olup, deride şiddetli yanıklar meydana getirir. Temas halindeki bölge göz duşu veya seyreltik baz ile yıkanmalıdır. Su ile yıkandığı takdirde ısı açığa çıkacaktır ve asıl yanmayı bu olay gerçekleştirecektir. Temas edilen yerde renk açımı ve iz bırakıcı yaralar oluşur.

Bu nedenle MICROPULS 55 radar sensör özellikle agresif sıvıların temassız ölçümü için ideal bir sensördür. Elektronik yükselticisi zor ölçüm şartları için yapılandırılmıştır. PTFE ve PVDF antenleri sayesinde özellikle zorlu sıvılarda, asit, kostik gibi agresif maddelere karşı dayanklıdır. Her türlü kimyasal karışımlarda ve benzeri tüm sıvılarda 10m’ye kadar ölçüm yapabilen en kullanışlı sensörlerden biridir. Tank üzerinde kapladığı küçük alan, küçük ölü ölçüm bölgesi ve montaj kolaylığı sayesinde küçük tanklarda özellikle tercih edilmektedir.

 

Avantajları

- Türkçe menü
- Temassız ölçüm, kolay montaj
- Yüksek hassasiyet
- Bakım gerektirmeyen yapı
- Buhar, rutubet, sıcaklık ve gaz oluşumlarından etkilenmez

İlgili Ürünler