Seviye Ölçüm Cihazları

Kum Silolarında Seviye Ölçümü


Kum, toplam döküm üretiminin önemli bir kısmını oluşturan, en yaygın kullanılan döküm yöntemidir. Çelik, nikel ve titanyum gibi yüksek sıcaklıkta eriyen hemen tüm alaşımlar kum kalıba dökülebilir. Kum büyük silolarda depolanır. Bu siloların seviye takibi ve güvenliği önemlidir.

MICROPULS 58 ile Temassız Ölçüm

Horn veya parabolik yapıdaki anten sistemi ile özellikle parçalı katıların en zor şartlar altında ölçümü için en ideal radar sensördür. Elektronik yükselticisi zor şartlar için yapılandırılmış ve üç ayrı kuvvetlendirici ile güçlendirilmiştir. Bu sayede MICROPULS 58 özellikle tozlu ortamlarda, çimento, agrega, plastik, kömür, kireç, maden, talaş, yonga, gıda tozları, yem, tahıl, granül vb. tüm parçacıklı katılarda 70m'ye kadar ölçüm yapabilen en güçlü sensördür.

MICROPULS 59 İle Temassız Ölçüm

Parçalı katıların zor şartlar altında ölçümü için ideal radar sensördür. Horn veya Parabolik yapıdaki anten sistemi ile parçalı katıların 15 metreye kadar olan ölçümü için en ekonomik sensördür. Elektronik yükselticisi tozlu ortamlar için yapılandırılmıştır. Bu sayede MICROPULS 59 özellikle tozlu ortamlarda, çimento, agrega, plastik, kömür, kireç, maden, talaş, yonga, gıda tozları, yem, tahıl, granül ve benzeri tüm parçacıklı katılarda 15m'ye kadar ölçüm yapabilen en güçlü sensörlerdendir.

MICROVIB İle Taşmaları Önleyin

Toz ve granül yapıdaki çimento, kum, un, tuz gibi katı ürünlerin bulunduğu tank ve depolama alanlarında taşmaya ve boşta çalışmaya karşı koruma amaçlı kullanılan titreşimli çatal tip seviye sivicidir.

MICROCAP ile Taşmaları Önleyin

Katı veya sıvı malzemelerin silo, tank, kazan, bunker ve benzeri rezerve alanlarında boş ve dolu durum kontrolü amacı ile kullanılan kapasitif tip çubuklu seviye sivicidir. Metal veya beton bunkerlerde, özellikle aşırı tozlu silolarda, çimento, agrega, plastik, kömür, kireç, maden, yem, tahıl, granül ve toz ürünlerde ve hemen hemen tüm sıvılarda kullanılabilmektedir.

İlgili Ürünler