Seviye Ölçüm Cihazları

Tutkal Tanklarında Seviye Ölçümü


Tutkal ağaç, mobilya, tekstil, kağıt ambalaj ve dekorasyon işlerinde çeşitli gereçlerin birbirine yapıştırılmasında kullanılan maddeye tutkal, yapıştırma işlemine tutkallama denir. Solventli, solventsiz (su) ve Hot melt gibi eritilerek kullanılan tipleri de vardır.

MICROPULS 51 özellikle agresif sıvıların zor şartlar altında ölçümü için ideal bir sensördür. Elektronik yükselticisi zor şartlar için yapılandırılmıştır. Bu sayede MICROPULS 51 özellikle zorlu sıvılarda, asit, kostik gibi agresif maddelerde, her türlü kimyasal karışımlarda ve benzeri tüm sıvılar- da 30m’ye kadar ölçüm yapabilen en kullanışlı sensörlerden biridir. PTFE anten yapısı sayesinde olası ürün sıçramalarında ürünün antene yapışmasını minimize eder. Düşük di-elektrik sabiteli plastik veya türevi tanklarda tankı delmeden de ölçüm yapabilmektedir.

MICROPULS 55 radar sensör özellikle agresif sıvıların temassız ölçümü için ideal bir sensördür. Elektronik yükselticisi zor ölçüm şartları için yapılandırılmıştır. PTFE ve PVDF antenleri sayesinde özellikle zorlu sıvılarda, asit, kostik gibi agresif maddelere karşı dayanklıdır. Her türlü kimyasal karışımlarda ve benzeri tüm sıvılarda 30m’ye kadar ölçüm yapabilen en kullanışlı sensörlerden biridir. Tank üzerinde kapladığı küçük alan, küçük ölü ölçüm bölgesi ve montaj kolaylığı sayesinde küçük tanklarda özellikle tercih edilmektedir.

 

İlgili Ürünler